NiQuitin plastry dla palących
Sprawdź ranking produktów na – Rzucanie palenia
Palenie papierosów jest trudnym do zwalczenia uzależnieniem. Wiele osób podejmuje różnego rodzaju próby poradzenia sobie z problemem, jednakże często kończą się powrotem do nałogu. Potrzebna jest w tej sytuacji ogromna siła woli oraz determinacja. Niestety niektórzy bardzo szybko poddają się i nie są w stanie samodzielnie zrezygnować z tego rodzaju przyjemności. Dlatego też w takich przypadkach warto skorzystać z rozwiązań dostępnych na rynku. Jest ich bardzo wiele. Jednym z nich są plastry antynikotynowe NiQuitin. Czy warto rozważyć taką alternatywę? Spróbujmy bliżej przyjrzeć się określonemu rozwiązaniu.
NiQuitin – co to za produkt?
Opisywany produkt to przezroczyste, kwadratowe plastry, które przyklejane są na skórę palacza. Zadanie preparatu polega na ułatwieniu uzależnionej osobie, rezygnacji z palenia papierosów. W jaki sposób? Działanie plastrów NiQuitin polega na dostarczaniu organizmowi stałej dawki nikotyny. W miarę upływu czasu dawka ta ulega stopniowemu zmniejszeniu. Takie działanie wpływa na stopniowe ograniczanie zapotrzebowania danego organizmu na nikotynę. W konsekwencji prowadzi to do zupełnego uwolnienia się od trudnego uzależnienia.
NiQuitin – na czym polega działanie?
Nikotyna z plastrów NiQuitin uwalniana oraz wchłaniana jest do krwiobiegu za pośrednictwem skóry, a więc z wykorzystaniem drogi transdermalnej. Nikotyna w plastrze rozmieszczona jest w sposób równomierny. Dostaje się zatem do organizmu znacznie wolniej niż na przykład w przypadku pastylek. W związku z tym nie obserwuje się tutaj skokowego poziomu dawki, która często przyczynia się do powstania uzależnienia. Takie działanie prowadzi do stopniowego uwolnienia się od nałogu palenia papierosów.
NiQuitin – jaki jest skład produktu?
W składzie plastra NiQuitin znaleźć można substancję aktywną w postaci 114 mg nikotyny, a także związki pomocnicze, takie jak kopolimer etylenowinylooctanu, polirtylenu tetraftalan/etylenowinylooctan, film polietylenowy, laminat poliizobutylenowy, ponadto film poliestrowy oraz biały atrament.
NiQuitin – jak aplikować?
Plaster NiQuitin należy aplikować na czystą oraz suchą powierzchnię skóry. Produkt powinien być umieszczony w takim miejscu, w którym skóra nie ulega nadmiernemu marszczeniu się, albo takich w których powstają zgrubienia podczas poruszania się.
NiQuitin – wskazania oraz przeciwwskazania
W przypadku korzystania z produktów mających działanie aktywne zwrócić należy uwagę na wskazania do jego stosowania oraz przeciwwskazania. Jest to konieczne dla uniknięcia pewnych działań niepożądanych. Zaleceniem do stosowania produktu jest leczenie symptomów, które wynikają z odstawienia nikotyny w związku z rzuceniem palenia papierosów. Wśród objawów tych wymienia się następujące elementy: nerwowość, niepokój, drażliwość, zaburzenia nastroju, uczucie głodu, zaburzenia koncentracji, bóle głowy, mięśni, zaparcia i wiele innych.
Koniecznym przeciwwskazaniem jest to, aby nie używać produktu na zaczerwienioną, uszkodzoną, albo także podrażnioną skórę. Ponadto nie powinien być wykorzystywany przez osoby dotknięte nadwrażliwością na nikotynę podaną w sposób miejscowy lub inne składniki zawarte w opisywanym produkcie. Nie może być stosowany przez osoby niepalące, palące rzadko, a także dzieci. Dużym ryzykiem jest także korzystanie z plastrów NiQuitin, przez osoby, które niedawno przeszły zawal serca, z obecnością niestabilnej dławicy piersiowej, ciężkiej arytmii lub niedawnym udarze niedokrwiennym mózgu. Ponadto należy pamiętać o kobietach będących w ciąży i karmiących piersią. W ich przypadku korzystanie z preparatu powinno być skonsultowane z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków również należy zasięgnąć opinii specjalisty.
NiQuitin – działanie niepożądane
Jak w przypadku każdego preparatu o działaniu farmakologicznym, także i tutaj mogą pojawić się pewne działania niepożądane. Wśród często występujących wymienić można takie symptomy jak: bóle głowy, nudności, wymioty, zawroty głowy, kołatanie serca, zaburzenia snu. Rzadziej pojawiają się nerwowość, niestrawność, biegunka, zaparcia, suchość w jamie ustnej, bóle stawów, mięśni, zmęczenie, złe samopoczucie i inne.
Podsumowując, określić można że stosowanie plastrów NiQuitin jest pewnym rozwiązaniem problemu palenia tytoniu. Jednakże, w tym przypadku również potrzebna jest pewna doza cierpliwości oraz wytrwałości. Nie oszukujmy się, plastry nie załatwią za nas wszystkiego. Pomogą nam w rozwiązaniu problemu, jednakże duża praca jest także po naszej stronie.
Sprawdź ranking produktów na – Rzucanie palenia
ranking
palenie papierosów, jak rzucić palenie w ciąży, uzależnienie od nikotyny, sposoby na rzucenie palenia, jak skutecznie rzucić palenie, sposób na palenie, zakaz palenia, łatwy sposób na rzucenie palenia, metody rzucenia palenia, sposoby na rzucanie palenia, głód nikotynowy, rzuć palenie papierosów szybko i skutecznie, palenie papierosów skutki, palenie w ciąży, jak rzucić palenie i nie przytyć, wpływ nikotyny na organizm, nikotyna, tytoń, papierosy, motywacja do rzucenia palenia, tabletki dla palaczy, jak rzucić palenie, rzucanie palenia, prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie, jak rzucić palenie domowe sposoby, rzucenie palenia,