Rzucanie palenia z Nicopass
Sprawdź ranking produktów na – Rzucanie palenia
Lek Nicopass to pastylki do ssania o smaku mięty, które pomagają zwalczyć nałóg, jakim jest palenie papierosów. W swoim składzie posiadają nikotynę, która uwalnia się podczas ssania tabletki i dzięki niej pacjent przestaje być senny, rozdrażniony i pobudzony, a także nie odczuwa chęci sięgnięcia po papierosa. Producent w swojej ulotce twierdzi, że lek powinien zadziałać najpóźniej do 6 miesięcy od rozpoczęcia leczenia.
Nicopass jest przeznaczony jedynie dla osób, które palą nałogowo, a więc nie powinny zażywać go osoby niepalące lub palące sporadycznie. Jest on niebezpieczny dla osób uczulonych na nikotynę i dzieci do 12. roku życia, a także osób uczulonych na soję lub orzeszki ziemne. Najlepiej przed rozpoczęciem leczenia skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, w celu rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących leku a także zalecane są badania i obserwacja medyczna przed zastosowaniem leczenia Nicopassem. W ulotce wymienione są inne leki, razem z którymi pacjent nie powinien przyjmować pastylek.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub taką ciążę planuje, powinna najpierw skontaktować się z personelem medycznym w celu ustalenia, czy lek ten może bezpiecznie przyjmować i nie uszkodzi on płodu. Producent przestrzega, że palenie w ciąży i w okresie karmienia jest bardzo niebezpieczne dla dziecka i mniejszym ryzykiem jest przyjmowanie Nicopassu niż nałogowe palenie. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest zaprzestanie palenia bez ingerencji jakichkolwiek leków, lecz w przypadku nieradzenia sobie w walce z nałogiem, można zacząć stosować pastylki do ssania.
Składniki Nicopass
W skład leku Nicopass wchodzi:
- aspartam (E 951), czyli źródło fenyloalaniny – może być niebezpieczny dla osób z fenyloketonurią,
- olej sojowy – niebezpieczny dla osób uczulonych na olej sojowy lub orzeszki ziemne. Osoby ze stwierdzonym uczuleniem na orzeszki ziemne, mogą być również uczulone na olej sojowy,
- izomalt (E 953) – jest to rodzaj cukru, więc pacjent z nietolerancją cukrów powinien uprzednio skontaktować się z lekarzem
- nikotyna (2,5 mg)
Preparat jest przeznaczony głównie dla osób pełnoletnich, zupełnie niedozwolony dla dzieci poniżej 12-tego roku życia oraz dopuszczalny dla młodzieży w wieku od 12 do 17 lat po wydanej decyzji o leczeniu przez lekarza. Lek jest dedykowany dla osób, które w ciągu dnia wypalają więcej niż 20 papierosów dziennie.
Jak dawkować Nicopass
Dawkowanie Nicopassu dzieli się na dwa etapy:
Etap I: W przypadku chęci zapalenia papierosa, należy zacząć ssać powoli jedną pastylkę. Pacjent może przyjąć na dobę od 8 do 15 tabletek. Nie wolno nigdy przekraczać spożycia dziennej zalecanej porcji. Ta faza trwa z reguły około 3 miesiące, w zależności od organizmu pacjenta.
Etap II: Dawka zostaje stopniowo zmniejszana, gdy chęć sięgnięcia po papierosa również maleje. Leczenie należy zakończyć, gdy dzienna porcja wynosi od 1 do 2 pastylek do ssania.
W przypadku braku pożądanego rezultatu, należy ponownie skonsultować się z lekarzem lub rozpocząć inne leczenie.
Stosowanie Nicopass
Struktura pastylki Nicopass została tak stworzona, by pacjent mógł ssać ją przez około 30 minut, co pozwala na powolne uwalnianie się nikotyny. W czasie ssania pastylki, nie wolno jeść ani pić. W dodatku, na około 15 minut przed zażyciem leku nie należy pić kwaśnych napojów, takich jak kawa lub woda sodowa. Tabletki nie wolno żuć ani połykać.
W przypadku zażycia większej dawki leku Nicopass, występują objawy takie jak w przypadku wypalenia zbyt dużej ilości papierosów, czyli nudności, wymioty i bóle głowy. W przypadku przypadkowego połknięcia tabletki przez dziecko, natychmiastowo należy zgłosić się do lekarza, bowiem zażycie leku przez dziecko, może zakończyć się silnym zatruciem a nawet zgonem.
Lek Nicopass sprzedawany jest w pudełkach o pojemności od 12 do 204 tabletek.
Sprawdź ranking produktów na – Rzucanie palenia
ranking
jak rzucić palenie, rzucanie palenia, prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie, jak rzucić palenie domowe sposoby, rzucenie palenia, metody rzucenia palenia, sposoby na rzucanie palenia, głód nikotynowy, rzuć palenie papierosów szybko i skutecznie, palenie papierosów skutki, palenie w ciąży, jak rzucić palenie i nie przytyć, wpływ nikotyny na organizm, nikotyna, tytoń, papierosy, motywacja do rzucenia palenia, tabletki dla palaczy, jak rzucić palenie w ciąży, uzależnienie od nikotyny, palenie papierosów, sposoby na rzucenie palenia, jak skutecznie rzucić palenie, sposób na palenie, zakaz palenia, łatwy sposób na rzucenie palenia,